Metoda Ludmily Mojžíšové se používá u nás i v zahraničí desítky let. Metoda Mojžíšové pomohla a pomáhá stovkám neplodných párů. Velká míra neplodnosti je daná, také změnou životního stylu. Lidé jsou vystaveni permanentnímu stresu a traví mnoho hodin v sedě. To má vliv na pohybový aparát člověka a dochází k poruše funkce vnitřních orgánů.


Při vstupním vyšetření palpuji svaly (vyšetřuji dotekem), žebra, sleduji řetězení funkčních poruch. Vyšetřuji stabilizační funkce pohybového systému, pohyblivost páteře, postavení pánve, kyčelních kloubů, svaly pánevního dna a tím i viscerálních orgánů. Dále vyšetřuji postavení křížové kosti a SI kloubů.
Terapii volím dle vyšetření. Cílem terapie je odstranění svalového napětí, mobilizace žeber, páteře a kostrče (přes konečník).


Dále vysvětlím cviky, které jsou nedílnou součástí terapie. Důležitý je aktivní přístup klientky, která si cvičí každý den sestavu cviků. Terapie u funkční sterility probíhá jednou měsíčně, po menstruaci.

Úspěšnost metody je 30 – 33%.


Metoda je určena pro pacienty s bolestmi v oblasti zad, funkční sterilitou, bolestivou menstruací, inkontinencí, obstipací, dysfunkcí svalů pánevního dna.

Metoda není vhodná při hořečnatých stavech, vnitřních hemeroidech, poranění konečníku, psychickém onemocnění.